Paddleboard - tipy na používání

Pohybujeme se na vodě a tak oblečení záchranné vesty a používání  leashe řemínku není zbytečná frajeřina. Doporučuje se zejména na moři a hlubokých vodách – zabrání uplavání plováku. U neplavců a dětí by mělo být nošení vesty samozřejmostí. Pro rozbouřené vody s kameny a pokročilé uživatele se doporučuje helma. Pro začátečníky je dobré vybrat i vhodné místo na výuku na klidné vodě s minimem vln. Nepádlujte sami. Vyjížďka ve dvou je nejen zábavnější, ale hlavně i bezpečnější.

 

Postoj – nohy od sebe na šířku ramen, lehce pokrčené v kolenou a srovnaná záda. Pokrčené nohy tlumí houpání. Hlavu držte v ose a snažte se být uvolnění. Dívejte se přímo před sebe  a ne dolů  na prkno či vodu. Pohled dolů může ovlivnit vaši stabilitu. Stabilitu zvýší  i kompletně zanořené pádlo  - zajistí vám oporu a pomáhá vám udržet se ve vzpřímené pozici.

 

Pádlování – pro kontrolu efektivního držení pádla jej uchopte tak, aby když si ho položíte na hlavu, budou vaše lokty svírat úhel 90. Zalomený ohnutý list pádla směřuje při pádlování kupředu

 

Vyplouvejte a přistávejte vkleče. Není to známka malé odvahy, ale není nic jednoduššího, než se v mělkých vodách zachytit o dno ploutvičkou a pobavit tak závistivce na břehu.

Dbejte nejen na svou bezpečnost ale buďte i ohleduplní ke svému okolí. Nevjíždějte blízko k plavcům a držte se dál i od lodí. U větších projíždějících  lodí počítejte s případnou vlnou po projetí.